thirdtypetapes ThirdTypeTapes Third Type Tapes TTT tape label beats noise breakcore electronique harsh dark indus C_C Exoterrism Terrificolor CCCPu N'alov cassette DJ Die Soon Le Matin Yogidata ilill Holzkopf G4Z Nah Rough Americana Mutamassik Morgan Craft 6.R.M.E. Le Syndicat Sturqen

logo_TTT


27-04-2016 // JEDNA DVA TRI Gallery

 JEDNA DVA TRI Gallery

Čínská kulturní invaze pokračuje – tentokrát pod záštitou kulturního čtrnáctideníku A2 v nově otevřeném prostoru/galerii/baru Jedna dva tři.

V New Yorku usazený, původem pekingský umělec Gao Jiafeng se věnuje perfomancím, při nichž velký důraz klade na práci se zvukem. Jeho vystoupení leží na pomezí site specific a hudební, případně i verbální improvizace. Používá přitom rozmanitý vstupní zvukový materiál i strategie (field recording, úryvky z rádia, televize nebo Youtube videí, karaoke, noise, recitace atd.). Podobně jako se v jeho tvorbě střídají žánry, přístupy i povaha zvukového materiálu, proměňuje se také Jiafengova pozice během performancí – vystupuje jako hudebník, zvukový zdroj, vypravěč, komentátor apod. Kromě své tvorby se Jiafeng věnuje vynalézání elektronických nástrojů (MIDI kontroler Tri-O) a vede label Muted Portraits.
http://gaojiafeng.com/
https://soundcloud.com/gaojiafeng

Hongkongský kytarista a autor počítačové hudby Eric Wong se soustředí především na volnou improvizaci a zvukovou manipulaci. Kromě sólové tvorby hraje v altrockovém duu Meta Fog, spolupracuje s pianistkou Eunice Martins v duu Se Noh Te, se saxofonistou Simonem Rosem tvoří duo D.N.A.N.D.N.A., s Wilsonem Tsangem a dalšími hongkongskými hudebníky působí v souboru Stoic Strangers a jednorázově spolupracoval s desítkami dalších evropských a asijských hudebníků, jako jsou Tom Arthurs, Meinrad Kneer, Klaus Kürvers, Angelika Sheridan, Nicola Hein, Ignaz Schick, Alexei Borisov, Dennis Wong, Christian Windfeld ad. V současnosti žije v Berlíně.
http://ericszehonwong.tumblr.com/
https://soundcloud.com/ericszehonwong

Další hongkongský hudebník Fan Yau se ve svém jednočlenném projektu Exoterrism údajně pokouší překonat rozdíl mezi geometrickým vědomím a čtyřrozměrnou percepcí. Ve své tvorbě, ovlivněné esoterickými teoriemi, učením feng-šuej, radioaktivitou, mimosmyslovým vnímáním, synestézií, postapokalypsou a junglem (kde končí ironie?), využívá chaos, ale i naprogramované algoritmy. Sní přitom o dočasných halucinacích, mimozemských zážitcích a interpretaci lidské duše za pomoci binární soustavy. Radikálně obskurní estetika hodná první generace industrialu. Toto je ovšem minimalistická elektronika. Fan Yau je spoluzakladatelem labelu ThirdTypeTapes.
www.soundcloud.com/exoterrism
www.thirdtypetapes.com

www.advojka.cz/a2+

http://petrohradskakolektiv.com/